Amerikából továbbra is a gazdaság fejlõdésére utaló adatok érkeztek, a munkaerõ-piaci adatok igen jól alakultak ezúttal is. 5.6%-ra, vagyis hat és féléves mélypontra süllyedt a munkanélküliségi ráta a tengerentúlon, így egyre közelebb kerülhet a kamatemelési ciklus kezdete. Elindult a gyorsjelentési szezon is, egyelõre azonban vegyes képet festenek a negyedéves eredményeikrõl a nagyvállalatok. A nagyok közül kedvezõ jelentést publikált már az Alcoa, a Wells Fargo, az Intel és a Goldman Sachs. Az eddig jelentõ vállalatok közül azonban csalódást okozott a befektetõknek a JP Morgan, a Bank of America, és a Citigroup is várakozásokat alulmúló eredményekrõl számolt be. Az amerikai részvényindexek az év eleji csökkenést követõen tovább csorogtak lefelé, egyaránt alacsonyabb szintekre került az S&P 500, a Dow Jones, a Nasdaq és a Russel 2000 is.
Technikai oldal
Mi történt? Hetes idõsíkon megfigyelhetõ , hogy nem túl intenzívek az utóbbi hetek lecsorgásai a Dow Jones részvényindex árfolyamában: a beleadásokra mindig érkeznek vásárlók. Az utóbbi négy hét gyengülését követõen az emelkedõ trendcsatorna világoskékkel jelölt középvonaláig esett a Dow jegyzése.
Mi várható? Az elõzõ heti elemzésben említett indikátorok shortos jelzései még jelenleg is érvényben vannak, azóta már 300 dollárt ereszkedett az árfolyam. Az eladási szignálokat tovább erõsítené, ha a divergenciával leforduló RSI áttörné az 50-es középvonalát, míg az árfolyam alázárná a trendcsatorna közepét. Támaszt ebben az esetben az 50-es exponenciális mozgóátlaggal kiegészülõ 76.4%-os Fibonacci szint nyújt, 17000 dolláros árfolyamszinten.